Türkiye
Ulaş Konuk
Türkiye
1984 yılında Malatya’da dünyaya geldi. İlköğretimini Malatya’da tamamladıktan sonra liseyi, yatılı olarak okuduğu Akçadağ Anadolu Öğretmen Lisesinde bitirdi. 2002’de kazandığı Marmara Üniversitesi Türkçe Eğitimi Bölümünü 2006’da tamamladı ve aynı yıl Türkçe öğretmeni olarak Sultanbeyli’de göreve başladı. Halen Sultanbeyli Erol Yüksel Ortaokulunda görev yapmaktadır. Şiirleri ve yazıları, Bir Nokta ve Aydos Edebiyat dergilerinde yayımlanmaktadır. 2015 yılında, Bir Nokta Yayınları’ndan çıkan “Mavi Kuşun Yolculuğu” şairin ilk şiir kitabıdır.  

Dönüşüm

Bir sabah, Cücelerin siyah beyaz aynalarında Dayak yiyerek uyandım. Başucumda yarısı görülmüş bir rüya Ve takma düşlerim vardı.

Gece boyu kovalandım, yorgunum Ah bi’ dokunabilsem manivelaya! Azıcık soluklanacağım fakat Kör delik sığınma talebimi reddediyor Sabırsız kediler yalanıyor kapımda.

Hücremin camı gibi kırığım Ve mosmor mühür yüzümde temmuz. Çiğnemeden yuttuğum korkularımdan Kâbus kırıntıları kaçmış gözüme. Kürdan niyetine göğe bakıyorum.

Bin bir köşesine masallar tuzaklanmış Odamın dolambacında kaybolmuşken Nuranî bir fare kondu kuyruğuma. Koparır kaçarım kertenkele olsam…

-Korkma! Tövbe avındayım şimdi, Sakalı ağarmış ezan gönderdi beni.